Çocuklarımızı Umre İle Ödüllendirmenin Önemi ?

Çocuklarımızı Umre İle Ödüllendirmenin Önemi ?

HacumreBurada
(31.8.2017)

Çocuklarımızı Umre İle Ödüllendirmenin Önemi !

 

Çocuklarınızı bu güne değin değişik vesilelerle  belki de onlar için çok cazip olan hediyelerle ödüllendirdiniz. Bu gün ise sizlere “Çocuklarınızı umre ile ödüllendirmenin önemi “ hakkında kanaatlerimizi aktaracağız . Allah’ın bizlere emaneti olan yavrularımız, onlar bizim gözbebeğimiz, canımızdan bir parça , onlara hiçbir zarar gelsin istemeyiz.  Dünyaları iyi ve rahat olsun diye elimizden geleni fazlasıyla yaparız. Bu gerçekten de takdir edilecek bir çabadır. Lakin bu çabamızın meyveleri geçicidir. Dünyaları çok güzel olabilir, rahatça bolluk ve zenginlik içinde yaşayabilirler.  Eğer ahiret için bir hazırlık ve yatırım yapılmamış ise , bütün dünyalıklar ve rütbeler, şan şöhret kabir kapısında sönüp gidecektir.

Kısa  ve geçici olan şu dünya hayatı için gösterdiğimiz çabanın hiç olmaz ise yarısını ahiretimiz için gösterebilsek ne kadar güzel olur değil mi ! Kısa olana çok yatırım yapıyoruz; uzun olana az yatırım yapıyoruz, sizce bir yanlışlık yok mu ortada ?

Evet yanlışlık var hem de büyük bir yanlışlık var. Sabah çocuk okula geç kalıp dersinden geri kalmasın diye onu acımadan kaldırabilen anne, sabah namazı için maalesef aynı hassasiyeti gösteremiyor. Aman yavrum uyusun uykusunu bölmeyeyim diyor. Peki ahirette nasıl hesap vereceğiz. Hani bu yavrucuklar bize emanetti.

 Peki sadece dünyaları mı bize emanetti ?

İslam öğretilerinde çocuğun anne ve baba üzerindeki haklarından biri de dini en güzel şekilde öğretip yaşayabilme imkanı sunmalarıdr. Günümüzde oldukça sevindirici olan haberlerden biri de çocukların umreye olan rağbetlerinin artmış olmasıdır. İşte tam da burada İslami eğitim süreci içerisinde “Çocuklarınızı umre ile ödüllendirmenin önemi “  daha iyi anlaşılacaktır.

Her insan hayatında bir vesile arar, bir şeyler vesile olsa da şu işe başlasam,  şu namazı kılsam , şu umreye gitsem vb…

Çocuklarınızı umre ile ödüllendirerek onlar için en güzel bir vesile kaynağı olabilirsiniz. Umre yapan bir çocuk , emin olun fıtraten İslam’a ve İslami değerlere daha meyilli olacaktır. Hatta öyle çocuklarımız var ki Beytullah sevdasıyla yanıp tutuşmaktadırlar. “Bir umre aşkı ve ömer” başlıklı yaşanmış bir olayı okumanızı tavsiye ederim.

Umre ile ödüllendilen bir çocuk,  hayatında bundan daha büyük bir ödül almış olamaz. Düşünün bu ödül onun hem dimağını şekillendirecek, hem de bir ömür boyu Beytullah ve Ravza-i Mutahhara aşkıyla ve özlemiyle yaşamasına vesile olacaktır. Eğer bu çocuk ilerleyen yaşlarında yapmış olduğu bu umre vesilesiyle İslami bir hayat yaşayıp, haram ve helallere dikkat ederse ne ala. Bundan en çok kazançlı çıkacak olan siz olursunuz, vatan olur, Alem-i İslam olur.  Bir Mü’min öldüğünde üç şey hariç amel defteri kapanır.

  1. Sadaka-i cariye
  2. Hayırlı bir evlat
  3. Geride bırakılan ilim

Sizin arkanızda bıraktığınız hayırlı bir evlat, siz ahirete gitseniz bile o yaşadıkça yaptığı hasenelerden size de fayda sağlayacak, amel defterinize haseneler  yazılacaktır.

Bundan daha büyük bir kazanç olabilir mi?

İşte bu noktada,  çocuklarınızı umre ile ödüllendirmenin önemi çok büyüktür. Hem sizin hem de yavrularınızın ebedi hayatına olan etkisi çok büyük bir nimettir. Rabbim herkese böyle nimetlere mazhar olmayı nasip etsin.

Günümüzde Umre turları  çok daha kolay hale gelmiştir. Umre fiyatları da herkesin çocuğuna bir umre yaptırabileceği makul seviyededir. Elinizde fırsat varken, çok geç olmadan bu fırsatı değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Hayırlı işlerde acele etmek gerekmektedir. Çocuklarınızı umre ile ödüllendirmenin önemi hakkındaki görüş ve katkılarınızı bize iletebilirsiniz.YORUMLAR

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum yapmak ve puan vermek için lütfen üye girişi yapın.

YORUM YAP