Yeni Sezon Umre Fiyatları

Yeni Sezon Umre Fiyatları

HacumreBurada
(23.5.2017)

YENİ SEZON UMRE FİYATLARI 2017

Ülkemizin refah seviyesinin yükselmesi ve insanlarımızın maneviyete yönelmesi sonucu , umre vazifesini ifa etmek için yapılan taleplerde,  ciddi bir artış meydana geldi. Yeni sezon umre fiyatları (2017), bu talepler doğrultusunda belirlendi.

Yeniden diriliş umuduyla ya da hayatına yeni bir sayfa açmak niyetiyle,  ciddi bir samimiyetle, sırf Allah (C.C) razı olsun diye kutsal beldelere gitmek, belki de ebedi hayat yolculuğunda bağışlanmak için,  en büyük vesilelerden biridir.  Umre; kelime anlamıyla  kutsal yerleri (Mekke ve Medine) ziyaret etmek demektir. Uzak olan bu mesafelere  ziyaretler yapmak, her müslümanın aşk derecesinde bir arzusudur.

Günümüzde umre vazifesini yerine getirmek,  daha kolay bir hale gelmiştir. Ülkemizde çeşitli umre programları düzenleyen firmaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Firmaların sayısının artması ise vatandaşımıza avantaj sağlamaktadır. Firmalar birbirleriyle rekebet edebilmek için, kampanya üstüne kampanya düzenlemektedirler. Kampanyalar sayesinde çok uygun fiyatlara da umre yapılabilmektedir.Değişik fiyat aralıklarında herkes bütçesine göre, kutsal beldelere yolculuk yapabilir. Bu kutlu yolculağa dair ihtiyacınız olan her şey , sizin için özenle hazırlanmıştır. Yeni sezon umre fiyatları (2017) hakkında aşağıda vereceğimiz bilgiler ışığında, kendinize uygun fiyat aralığını bulabilirsiniz. Tüm firmaları incelemek için buraya bakabilirsiniz.

Umre fiyatları , Mekke ve Medine’de mevcut otellerin fiziki durumuna, konaklama tipine ve her iki kutsal beldede Harem’e olan mesafeye göre değişiklik göstermektedir.

Normal konaklamalı umre programlarında,  Mekke’de Harem’e 2000-2500 m mesafede olan oteller ortalama olarak 950 USD iken,  Harem’e 400-450 m olan oteller ise ortalama 1250 USD ‘dir. Medine’de genel olarak oteller Harem’e daha yakındır. Neredeyse bütün oteller yürüme mesafesindedir. En yakın oteller 200-250m mesafede iken,  en uzak oteller 350- 400 metrelik bir mesafededir.

Mekke’de Harem’eçok yakın, yürüme mesafesindeki  (100-150m) otellerde fiyat biraz daha yükselmektedir. Çok yakın olan bu otellerde ise ortalama fiyatlar 1350 USD ’dir.

Maddi durumu iyi olup, para mesele değil, Mekke ve Medine’de otel hem Harem’e yakın olsun hem de lüks olsun diyenler için ise,  yeni sezon umre fiyatları biraz daha yükselmektedir. Mekke’de Harem’eortalama 100-150 m , Medine’de ise ortalama 200-250 m mesafede olan 5 yıldızlı lüks otellerde umre fiyatları 1600 USD’dir.

Gezmeyi seven tarihi yerleri merak eden vatandaşlarımız için de , Kudüs bağlantılı umre programları düzenlenmektedir. Genellikle 2 ya da 3 odalı otellerde konaklayacak olan vatandaşlarımızın, yeni sezon Kudüs bağlantılı umre programı  için ortalama  5580- 5980 TL bir ücret ödemeleri gerekmektedir.

Ramazan Bayram’ından sonra, Şevval ayı içerisinde umre yapmak isteyenler için ise, yeni sezon umre fiyatları (2017)şu şekildedir:

 

15 günlük olan Şevval ayı umre programında, ikili, üçlü ve dörtlü odalarda konaklama şekline göre fiyatlar değişmektedir. Ortalam istenen ücretler,  3400 ila 3750 TL  tutarında olmaktadır.

Umarız ki yapacağınız bu umreler;  sizler , ülkemiz ve Alem-i İslam için hayırlara vesile olur.YORUMLAR

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum yapmak ve puan vermek için lütfen üye girişi yapın.

YORUM YAP