UMRE TURLARI İLE YEŞEREN BİRLİKTELİK RUHU

UMRE TURLARI İLE YEŞEREN BİRLİKTELİK RUHU

HacumreBurada
(1.10.2017)

UMRE TURLARI İLE YEŞEREN BİRLİKTELİK RUHU

 Umre turları sayesinde her yıl binlerce umreci  Harameyn-i Şerifeyn’inin yollarına düşerek birliktelik ruhunu yeşertmektedirler.Allah’a hamdolsun ki , ülkemiz insanı özüne dönmeye başladı. Özüne dönmeyle beraber Osmanlı’yı anımsatan manzaralara şahit olmaya başladık. Dünyanın bir çok yerinde ülkemize yürekten bağlı olan insanlar bulunmaktadır. Türkiye sevgisinin en renkli olarak görüldüğü ortamlardan biri deHarem-i Şerif’tir. Aynı hac ibadetinde canlanan İttihad-ı İslam duygusu gibi , umre turları ile de birliktelik , bir olma , ümmet olma şuuru yeşermektedir.  Türkiye önemli bir devlettir. Osmanlı’dan kalan mirası en iyi şekilde temsil etmelidir. Bütün mazlumların , kimsesizlerin yanında olmaya çalışan devletimize insanlar yürekten bağlanıyorlar ve sevgi besliyorlar. Üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan devletimiz , milletten aldığı güçle bir çok saldıraları ve ihanetleri de bertaraf etmeyi başarmıştır. Bu başarıyı gören diğer mazlum milletler kendileri için de Türk halkından yardım beklemektedirler. Umarız ki en kısa sürede çok güçlü bir devlet olarak bütün mazlumların yanında oluruz. Rabbimiz bu misyonumuzu yeniden bizlere bahşetsin inşaallah. Bu misyonun canlanmasında uygulamalı olarak umre turları ile umre yapan vatandaşlarımızın katkıları büyük olmaktadır. Umre turlarının da bu konuda eğitimli bir kadro ile çalışması gerekmektedir. Yakın bir zamanda bu emekler inşaallah meyvesini verecektir.

 

UMRE TURLARI BÜYÜK MİSYONA HİZMET EDİYOR 

 

Umre turları o kadar büyük bir misyona hizmet etmektedirler ki , adeta ilmik ilmik Osmanlı gönül coğrafyasını nakşediyorlar.  İki kutsal belde olan Mekke ve Medine’de her renkten ve her ırktan müslümanla tanışmanız mümkündür. Bu müslüman kardeşlerimiz Türk halkına ayrı bir muhebbet duyuyorlar. Tanıştığınız her müslüman Türk olduğunuzu anlayınca “oooo Türki maşaallah “ ifadesini muhakkak kullanıyor ve size kuvvetli bir muhabbet duyduğunu bakışlarıyla anlatıyor. Bu noktada bu tanışmalara vesile olarak , tekrardan Osmanlı’yı zihinlerde yeşerten umre turları ne kadar büyük bir misyona hizmet  etmektedirler.

UMRE TURLARI İLE YEŞEREN DÜŞLER       

 

Sebepler dairesinde ümitleri biz olan mazlum insanlarla tanışmanın ve onların ümitlerini biraz daha yeşertmenin en etkili yolu , Kutsal Beldelere yolculuk yapmaktır.  Umre turları ile bu yolculuk artık çok daha kolay. Umre turlarının artması ile ekonomik umre turları da düzenlenmeye başladı. Farklı milletten müslanların bir araya gelip kaynaşmaları sonucunda , ümmet olma bilinci hızla yeşermektedir.  Ümmet olma bilinci yeşerdikten sonra , mazlum olan coğrafyalar artık yalnız kalmayacaklardır. Zulümden uzak bir İslam Coğrafyasının temelleri umre turları sayesinde Kutsal Beldelerde uygulamalı olarak atılmaktadır.YORUMLAR

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum yapmak ve puan vermek için lütfen üye girişi yapın.

YORUM YAP