Umre Turu Müslümanın Hayatına Ne Katar

Umre Turu Müslümanın Hayatına Ne Katar

HacumreBurada
(22.11.2017)

        UMRE TURU MÜSLÜMANIN HAYATINA NE KATAR

İnsanın dünyaya gönderiliş gayesi insana, ayetlerde ve hadislerde net bir şekilde bildirilmiştir. İnsan gün boyu dünyevi işler arasında boğuşurken, unutulmaması gereken bir konu vardır. Bu konu belki de hayatının neticesi en güzel meyvesidir. Dünyanın fani ve geçici olduğu her gün insana bildirilmektedir. Aslında her saniye her an bir sırra kadem basıyor insan. Bu dünyadan göçüp ahirete uçmaya atılan adımlardır saniyeler. İşte Umre Turları bu hakikatin en iyi anlaşılacağı ortamlara taşır Müslümanları.  Hadi o zaman şimdi yenilenme zamanı, kendine özüne dönme zamanı, yaratılış gayesini anlama zamanı, şimdi tam umre turu zamanı. Bir umre yapmakla belki de hayatımızın seyri değişecektir. Kim bilir belki de hayatımızın en doğru ve hayat kurtaran kararı olacaktır. İnsan hep iyiye doğru değişmek ister. Bu değişim için de hep bir vesile bekler. Bu defa vesileyi beklemek yerine o vesileye vasıl olmaya karar verin.  Hadi artık karar alma zamanı, emin ol bu karar seni önemli sırlara ulaştıracaktır.

Kutsal topraklarda insan aslında kendini buluyor. Kâbe’de tavaf yaparken kalabalıklar içinde Rabbe bağlantı kurmanın provası icra edilir. Kâbe’de yedi defa dönerken hayatımızın merkezinde olan her şeyi saf dışı bırakıp, Âlemlerin yaratıcısını o merkeze koymanın adıdır tavaf. Bugüne kadar etrafında koşturduğunuz dünya, tüm tatlığı ile beraber sizi yalnız bırakacağının anlamlandırıldığı bir mekândır Kabe-i Muazzama. Her şavtta insan kendini bulur. Her şavtta insan kendinden zannettiği ama kendine ait olmayan birçok şeyi bırakıverir gerilerde. Bırakabilmenin kendi özüne dönebilmenin, kendini hatırlamanın, dünyadan uzaklaşmanın, Rabbe yönelmenin, Rahmetin latif esintilerinin en iyi hissedildiği mekândır Harem-i Şerif.

UMRE TURU İLE ELDE EDİLEN KAZANIMLAR

Umre turu ile elde edilecek olan kazanımlar, sadece dünya hayatımız için değil ebedi olan hayatımız için de müthiş faydalar sağlayacaktır. İsterseniz bu kazanımlara genel maddeler halinde bir göz atalım.

  • Harem-i Şerifte haseneler bire yüz bin olarak yazılır. Yani diğer yerlerde kazandığınız bir sevap burada yüz bin olarak amel defterinize geçer.
  • Hayatınızın geri kalan kısmında olumlu yönde değişimlere sebep olur. Gerçek hayat olan ebedi âlemler için çalışmaya teşvik olur.
  • Hayat enerjiniz artar. Dünyaya niçin geldiğinin farkında olan insan her zaman daha zinde olacaktır.
  • Canınızı sıkan birçok mesele artık sizi üzemeyecektir. İnsan anlar ki bu dünya imtihan dünyasıdır. Hangi dert hangi sıkıntı olursa olsun, bunların geçici olduğunu ve aslında insana çok büyük kazanımlar elde ettirdiği şuuru edinilir.
  • İnsanlık tarihine ait birçok önemli belde ve mekânlar ziyaret edilerek, İslami tarih şuuru arttırılır.
  • Medine-i Münevvere ’de Âlemlere Nur olarak gönderilen Peygamber Efendimiz ’in varlığını hissetmek, O’na yaklaşmak selam vermek, harika bir duygu seline sebep olmaktadır.

Siz de bu kazanımları elde etmek için, en uygun umre turlarını bulabileceğiniz umre acentesi vitrinimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 2018 umre fiyatları hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Rabbim şimdiden yapacağınız umreleri ve ziyaretleri kabul eylesin.  Yaptığınız bu umreler ve ziyaretler de hayatınızda yepyeni bir sayfa açmaya vesile olsun inşallah.YORUMLAR

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum yapmak ve puan vermek için lütfen üye girişi yapın.

YORUM YAP