FİRMA YETKİ BELGELERİ VE ÖDÜLLERİ
 • Tursab
 • Dıyanet
 • Iata
UMRE TURLARI
Referans no : hcm3268 - FLH955
14 Gece 15 Gün Umre Turu
Lüks - Yürüme Mesafeli - Umre Programı
Gidiş:İstanbul - Mekke6 Şubat 2018
Ara geçiş:Mekke - Medine17 Şubat 2018
Dönüş:Medine - İstanbul20 Şubat 2018
Mekke : 5 YıldızlıAnjum200m11 Gece
Medine : 5 YıldızlıZamZam Medine150m3 Gece
KİŞİBAŞI FİYAT LİSTESİ
2 KİŞİLİK ODA1800$
3 KİŞİLİK ODA1750$
TALEP FORMU
Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz

Talebiniz doğrudan FELAH TURİZM turizm firmasına iletilir.

FELAH TURİZM turizm firması sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

TUR BİLGİLERİ
 • OTEL YORUMLARI
 • OTEL BİLGİSİ
 • ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI
 • ÖNEMLİ NOTLAR
 • UMRE SÖZLEŞMESİ
 • - Kayıt esnasında ödemenin %50 si kalan bakiye gitmeden 15 gün önce yapılacaktır.

  - Vize sistemine girildikten sonra yapılan iptallerde 150 USD / 525 TL, uçak bileti alındıktan sonra yapılan iptallerde ise, ilave olarak ilgili havayolunun uyguladığı cezai müeyyede uygulanır.

  - Yolcu gittikten sonra herhangi bir sebeple erken dönmek isteyen umrecilerimize (otel, uçak, vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığından) herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

  - Yolcu gittikten sonra erken veya geç dönmek isterse buna kullanılan havayolunun uçaklarının müsaitlik durumuna göre ve kurallarına göre cevap verilir. Olabilecek ücret farkı yolcuya aittir.  PROGRAMLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER


  - Belirtilen Hava Yolları ile ekonomik sınıfı tarifeli veya ilave sefer uçak bileti ücreti.

  - Belirtilen otellerde belirtilen şekilde konaklama.

  - Mekke-Medine/Medine-Mekke arası klimalı otobüsler ile transfer.

  - Mekke-Medine Ziyaretleri, klimalı otobüsler ile.

  - Vize,Diyanet Kartı ve Seyahat Sigortası.

  - Tüm Havalimanı Otel Havalimanı transferleri ile Güleryüz ve farkını hissedeceğiniz Ekrem Turizm Rehberlik Hizmeti dahildir.

  - Direk Cidde veya Medine Umre Programları Türk Hava Yolları, Atlas Global ve Suud Hava Yolları ile yapılmaktadır.

  - Mısır Bağlantılı Umre Programları Egypt Air ile yapılmaktadır.

  - Amman aktarmalı ve Kudüs Gezili Umre Programları Royal Jordan ile yapılmaktadır.

  - Tabldot Usulü Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği, Öğlen ise Kumanya dahildir.


  ÇOCUK ÜCRETLERİ


  - 00-02 Yaş Arası Çocuklar 200 Dolar / 700 TL

  - 02-06 Yaş Arası Çocuklar 700 Dolar / 2450 TL

  - 06-11 Yaş Arası Çocuklar 890 Dolar / 3150 TL

  - İnternet üzerinden gelen kayıtlarda çocuk ücreti 02-06 olarak yansıtılmaktadır. Kayıt yaptıktan sonra, eğer çocuk 06-11 yaş aralığında ise lütfen ofisimizi arayarak doğum tarihi bilgisi veriniz.

  - Belirtilen uçak ücretleri yalnız uçak bileti olup anne ve babası ile aynı odada yataksız konaklamada geçerlidir.

  - 02-11 Yaş arası çocuklar aileler tarafından yatak talep edildiğinde normal tur programından 150 $ / 525 TL indirim yapılır.

  - 11 Yaşını bitirmiş çocuklar yetişkin sınıfına girmektedir.

  - Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu Ücretlerimize Dahil Değildir. Havalimanlarından temin edebilirsiniz.


  TÜRK HAVA YOLLARI FIRSAT VE İNDİRİMLERİ

  - Türk Hava Yolları ile olan uçuşlarımızda, ücretsiz olarak iç hat bağlantısı verilmektedir. Havayolundan aksi bir açıklama yapılmayana kadar geçerlidir.

  - Türk Hava Yolları ile olan uçuşlarımızda, engelli misafirlerimize, 50 $ / 175 TL indirim yapılmaktadır.

  • Kişi başı genellikle 30 kg uçakta yük hakkımız olup, havayollarına göre değişkenlik gösterebilir. Fazla kilolardan firmamız sorumlu değildir.
  • Gidiş ve dönüşlerde eşyaların kaybolması durumunda ve uçakların hava veya benzeri durumlarda yapmış oldukları rötarlardan havayolu sorumlu olup, şirketimiz gerekli ilgiyi gösterecektir.
  • Otellerde oda buzdolabından kullanılan içeceklerden, yemeklerde alınan ekstra içecekler ve odanızdan yapacağınız yurt dışı telefon görüşmelerinden bu ve benzeri yapılan ekstra masraflar ücretlere dahil değildir.
  • Uçuşlarımız tarifeli veya ilave uçak seferleri ile yapılacaktır.
  • Sağlık Hizmetleri Umre mevsiminde Suudi Arabistan’daki Devlet Hastanelerinde Umrecilere ücretsiz olarak verilmektedir. Yalnız misafirlerimizin devamlı kullandıkları ilaçlar var ise yanlarında götürmeleri gerekmektedir. Özel hastane ve poliklinik hizmetleri ücretlidir. Umrecilerimiz tarafından ödenecektir.
  • Otel konaklamalarda uçağımız gece dahi olsa otele giriş gündüz saat 15:00 olarak kabul edilir. Gece uçuş gerçekleştirilmiş olup gece veya sabah otele giriş yapılsa bile 1 önceki gece konaklamaya dahildir. Otellerden çıkışımız ise 12:00’dir.
  • Kalkıştan en az 3 saat önce havalimanında olmak gerekmektedir.
  • Otel mesafeleri Mekke’de Harem-i Şerife, Medine’de ise Mescid-i Nebevi’nin avluları baz alınarak yazılmıştır.
  • Bazı uçuşlarımız netleşmediğinden belirtilen günlerde eksilme veya artma olabilir. Bu eksilme veya artma en fazla 1-2 gün ileri veya geri oynayabilir.
  • Gün artması durumunda firmamız her hangi bir ekstra ücret talep etmeyecek olup, eksilme durumunda ise program çerçevesinde az kalınan gecelemeler müşterilerimize ödenecektir.
  • Devletimizin almış olduğu OHAL kararı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan yeşil ve hizmet pasaportu olan kişilerin bağlı bulunduğu kurumdan veya valilikten "Yurtdışına Çıkış İzin Belgesi" alması gerekmektedir. Emeklilerin ise ; 01.01.2014 tarihinden sonra emekli olduysa bağlı bulunduğu kurumdan (Emekli sandığı, Sgk vb.) "Yurtdışına Çıkış İzin Belgesi" alması gerekmektedir. 01.01.2014 tarihinden önce emekli olanlardan herhangi bir yazı talep edilmemektedir. Bu belgeyi uçuş günü yanınızda bulundurunuz.
  • Suudi Arabistanın almış olduğu karar gereği hicri yıl içerisinde ikinci kez umreye gidecek olan misafirlerimizden ek olarak 540 $ / 2000 SAR vize vergi ücreti alınacaktır.

  1. ACENTE'YE AİT HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER

  A)VİZE: ACENTA Vize işlemlerinde Suudi Arabistan Büyükelçilik/Konsolosluk ile aracı konumundadır. Tüm evraklar tam olsa dahi Konsolosluk vize vermeyebilir. Vizeleri geç verebilir, buna bağlı seyahat gecikmeleri olabilir. Buradaki sorumluk ACENTA'ya ait değildir.

  B)HAVAYOLU: ACENTE havayolu ile UMRECİ arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz. Uçuşlarımız tarifeli ve/veya ekstra uçak seferleri ile özel ve/veya ulusal havayolları ile yapılabilir.

  C)OTEL: Otele giriş saat 15:00'dir özellikle gece uçuşlarında, gece veya sabah otele giriş yapılırsa o gece konaklamaya dahildir. En geç otel çıkışımız 14:00'dir. 14:00 den sonra yapılacak çıkışlarda 1 geceleme daha yapılmış sayılır. Özellikle 4-5 yıldızlı otel odaları genelde iki kişinin konaklaması için tasarlandığından, üçüncü kişi için eklenen yatak küçük ve daha az konforlu olacaktır. ACENTE kataloglarında belirtmiş olduğu Otel mesafeleri Mekke'de Harem-i Şerife, Medine'de ise Mescid-i Nebevi'nin avluları baz alınarak yazılmıştır. Bunu UMRECİ kabul ederek kaydını yaptırır.

  D)TUR PROGRAMI: UMRECİ, ACENTE programlarına dahil olduktan sonra, vize kaynaklı gecikmelerden veya Suudi Arabistanca first majör sayılan otelin yıkım kararı çıkması ve veya kralın misafirlerinin rezervasyonları yapılması gibi konaklama otellerinde değişiklik durumunda ACENTE daima muadil otel katagorilerini baz alacaktır. ACENTE bu tip durumlarda UMRECİ'ye durmu bildirmekle yükümlüdür. ACENTE bu bildiriyi e-mail, SMS, fax veya telefon bildirimini yeterli kabul edilecektir. UMRECİ bu tip durumlarda arzu eder ise hiçbir masraf kesilmeden seyahatini iptal etme hakkını saklı tutar. Bu tip durumlarda ACENTE programı alt veya üst kategoriye alabilir. Bu durumlarda UMRECİ'nin tercihine göre, ACENTA üst kategori tercihinde ücret farkı talep eder, alt kategori tercihinde iade eder.

  E)FESİH HAKLARI: ACENTE kendi iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turları iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda yolcuya yapılacak e-mail, SMS, fax veya telefon bildirimi yeterli kabul edilecektir. Burada müşterinin tazmin hakkı olamaz.

  F)MÜCBİR SEBEPLER: ACENTE ile ulaşım firmaları arasında yapılan anlaşmalar gereği ulaşım araçlarının programlarda belirtilen saatlerde hareket yerlerinde bulunmayarak gezilerin vaktinde başlayamamaları gecikmeleri, gezilerin uygulanmaları sırasında OTOBÜS - UÇAK - VAPUR - TREN v.b lerin , gecikmeleri, arızalanmaları, kaza yapmaları şoförlerin vb. hastalanmaları, ölmeleri, vizelerinin alınamayışı, şahsi kusurları, Hava muhalefeti (sis, fırtına, kar yağışı, tipi, yıldırım düşmesi vb.)Doğal afetler (Deprem, sel, yangın, heyelan vb.)Halkhareketleri (terör, grev, lokavt, miting, yürüyüş, yol kapanması, savaş, kargaşa durumları, olağanüstü hal vb.) Sıkı yönetim, sokağa çıkma yasağı, seçimler vb.Sağlık sorunları (salgın hastalıklar, karantina vb.) gibi ACENTE kusuru bulunmayan her türlü olay ve KAZALARDAN ötürü ne şekilde olursa olsun ACENTE'i maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez. Acente buraya ilave edilmeyen mücbir sebepler haklarını saklı tutar.

  2. UMRECİYE AİT HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER


  A)BİLGİ: UMRECİ katılmış olduğu tur programı hakkında detay bilgi alma hakkı vardır. Bu bilgiyi ACENTE vermek zorundadır.

  B)PROGRAM: UMRECİ, ACENTA tarafından düzenlenen Mekke ve Medine ziyaretlerine, özel umre programlarına katılmayabilir. ACENTA düzenlenen tur ve programı otelde ilan etmek zorundadır. EVRAK: Müşteri seyahat tarihinden en az 20 gün veya daha fazla gün önce vize işlemleri için gerekli evrakları ACENTE ye teslim etmekle yükümlüdür. Bu evrakların gecikmesi ile oluşacak vize gecikmelerinden UMRECİ sorumludur.

  C)ÜCRET: UMRECİ kayıt esnasında katılmış olduğu tur ücretinin %50'sini, uçuş programından 1 hafta öncede kalan bakiyesini ACENTE'ye ödemekle yükümlüdür. Türk lirası olarak yapılan ödemelerde, ödeme günündeki TCMB efektif satış kuru üzerinden hesaplanmaktadır.

  D)HASTALIK: Suudi Arabistan'da veya bağlantılı noktaların ilgili duraklarında rahatsızlanan umrecilerin tedavi masrafları umrecİlere aittir. Suudi Arabistan Kraliyete ait hastanelerin uygulaması ücretsizdir. Özel hastane tedavileri ücretlidir. umrecilerin felç yatalak durumda olmaları halinde dönüş uçağında alınacak ek koltuk masrafları umreciye aittir. ACENTE, UMRECİ'yi tedavi için hastaneye götürmek ve haklarını anlatmak ve bilgilendirmekle yükümlüdür.

  E)BAGAJ/VALİZ : Uçaklı seyahatlerde havayollarının açıklamış olduğu bagaj kg. ve/veya hacim hakkı vardır. Fazla bagaj ücretleri UMRECİ'lerimize aittir, bagajların gidiş ve dönüşte UMRECİ tarafından havayolu ve yerel otobüs firmalarında, konakladığı otelinde, Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü kaybından, hasara uğramasından, unutulmasından UMRECİ sorumludur ACENTE sorumlu değildir. ACENTE hiçbir suretle UMRECİ'nin eşyalarından sorumlu tutulamaz. .Valizlerin ve içindeki eşyanın her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir. Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar taşıt araçlarına alınmazlar, taşıyıcı firma kabul etmeyebilir, bundan ACENTE sorumlu tutulamaz.

  UÇUŞ: Uçuş öncesinde saatler değişebilir UMRECİ uçuş saatini en az 48 saat önce ACENTA'dan teyid etmesi gerekmektedir. UMRECİ nin kalkıştan en az 3 saat önce havalimanında hazır olması gerekmektedir. UMRECİ'nin ikametinden veya bulunduğu yerden Gidiş ve dönüşlerde Türkiye sınırlarındaki hava alanı ulaşımları UMRECİ'ye aittir.

  DÖNÜŞ: Yolcu gittikten sonra herhangi bir sebeple erken dönmek isteyen umrecilerimize (otel,uçak,vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığından) herhangi bir ücret iadesi yapılmaz Yolcu gittikten sonra kendi bileti ile erken dönmek ister ise ancak buna kullanılan havayolunun uçakların müsaitlik durumuna göre olabilecektir. Bu erkenden dönüşten dolayı havayolunun talep ettiği ekstra bir fark olur ise yolcu bunu ödemeyi kabul eder. Kendi bileti buna müsait değil ise başka havayoluna ait bir dönüş bileti ile de arzu eder ise ücretini ödemek koşulu ile dönebilecektir. Bu ücretin şirketimizle hiçbir ilgisi yoktur.

  FELAH TURİZM FİRMA YORUMLARI

  İlk yorum yapan siz olun.

  Yorum yapmak ve puan vermek için lütfen üye girişi yapın.

  YORUM YAP