• Umre Turları Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Umre turları, bildiğimiz üzere umre ibadetini yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara yolculuğa çıkmak isteyen herkesin tercih etmesi gereken hizmetler arasında bulunmaktadır. Umre turları arasında bir seçim yapılırken de çok dikkat edilmesi ve yapılacak tercihin titizlikle yapılması gerekmektedir. Çünkü tercih edilecek umre turu firması ile birlikte, rehberlik hizmeti, umre süresince kalınacak otelin konforu ve Kâbe’ye yakınlığı, Mekke ve Medine şehirlerine ulaşımın kolaylığı da tercih edilmektedir !

Tur firmaları arasında seçim yaparken öncelikle yetki belgeleri, sektör geçmişi müşteri memnuniyet oranı Aynı zamanda tur firmasının anlaştığı iç ve dış ulaşımlarda hava ve kara yolu şirketinin kalitesi ve tecrübesi de göz önünde bulundurulmalıdır.

Umre turları arasında seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise umre süresince kalınacak otelin kalitesi, hijyen koşullarına dikkat etmesi ve ziyaret edilecek yerlere yakın olmasıdır. Saydığımız tüm ihtiyaçları ve kriterleri sağlayan firmada son olarak bakacağımız unsur ise, firmanın sunduğu hizmetle orantılı olarak talep ettiği ücretin umre fiyatları ortalamasına uygun olmasıdır.

  • Kampanyalı Umre turları doğru bir tercih olurmu ?

Umre şirketleri, belirli dönemlerde umre kampanyaları kapsamında fiyat indirimine gitmektedir. Tur firmalarının yaptığı bu kampanyaların takip edilmesi, umre ibadetini yerine getirmek isteyen kişiler için ekonomik açıdan oldukça faydalı olmaktadır. Bu nedenle tur firmalarının düzenlemiş olduğu kampanyaların takip edilmesi, mantıklı bir tercih olacaktır.

 

  • Müşteri Yorumlarına Bakmayı Unutmayın!

Tercih etmek istediğiniz tur firmasının en önemli referansının önceden hizmet vermiş olduğu müşteriler olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu nedenle firma tercihinizi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli ölçütlerden birisi de, tur firmasının önceden hizmet vermiş olduğu müşterilerin firma hakkında yaptıkları yorumlardır.

Genellikle tur firması hakkında yorum yapan müşteriler, tüm samimiyetleriyle otellerin anlatıldığı gibi olup olmadığını, otelin ziyaret edilecek yerlere yakın olup olmadığını, ödenen ücrete orantılı bir şekilde hizmet alıp almadıklarını ifade ederler. Tur firmasının sunduğu hizmeti bizzat tecrübe eden bu kişilerin yorumlarını göz önünde bulundurmak, umre turunu seçerken doğru tercih yapmamızı büyük ölçüde sağlayacaktır. Bu nedenle açık sözlülükle yapılan müşteri yorumlarına mutlaka göz atmanız gerekmektedir.